A PHP Error was encountered

Severity: Notice - Message: Undefined variable: langCode - Filename: config/config.php - Line Number: 641

Winnaars, juryleden, genomineerden - Poetry International

Poetry International Web
en/nl
dutch news

Sinds 1988
 

 

 


 
This text is only available in Dutch
 

1988 - Elma van Haren met De reis naar het welkom geheten
Jury: Eddy van Vliet, Arie van den Berg, J. Bernlef, Remco Campert en Willem van Toorn
 
1989 - Niet uitgereikt
 
1990 - Tonnus Oosterhoff met Boerentijger
Jury: Jan G. Elburg, J. Eijkelboom en Elma van Haren
Ook genomineerd: Maria van Daalen, Esther Jansma, K. Michel en Nachoem Wijnberg.
 
1991 - Michaël Zeeman met Beeldenstorm
Jury: Miriam Van hee, Bert Schierbeek en Hans Tentije
Ook genomineerd: Paul Gellings en Margreet Schouwenaar
 
1992 - Anna Enquist met Soldatenliederen
Jury: Remco Campert, Neeltje Maria Min en Eddy van Vliet
Ook genomineerd: Paul van Capelleveen en Antoine A.R. de Kom
 
1993 - Herman Leenders met Ogentroost
Jury: Herman de Coninck, Anna Enquist en Rob Schouten
Ook genomineerd: Jan Roeven en Rouke van der Hoek
 
1994 - F. van Dixhoorn met Jaagpad
Jury: Rein Bloem, Gerrit Kouwenaar en Simon Vinkenoog
Ook genomineerd: Lucas Hüsgen en L.F. Rosen
 
1995 - Joke van Leeuwen met Laatste lezers
Jury: Lut de Block, Hester Knibbe en Martin Reints
Ook genomineerd: Bernard Dewulf, Marc Kregting en Mustafa Stitou
 
1996 - Henk van der Waal met De windsels van de sfinx
Jury: Daan Cartens, Esther Jansma en Hans van de Waarsenburg
Ook genomineerd: Erik Bindervoet, Pieter A. Kuyk en Theo van Os
 
1997 - Pem Sluyter met Roos is een bloem
Jury: Maria Heiden, Judith Herzberg, Ed Leeflang en Henk van der Waal
Ook genomineerd:  Rien van den Berg, Jos Versteegen, Piet Gerbrandy, Astrid Lampe en Hilbrand Rozema
 
1998 - Geen winnaar.
De Jury kon, na uitsluiting van de bundel De Karpersimulator van Erik Menkveld -medewerker Poetry International - niet tot een keuze komen.
Jury: Huub Beurskens, Esther Jansma en Marc Reugebrink
Ook genomineerd: Miguel Declercq, Frans Kuipers en Peter Theunynck
 
1999 - Ilja Leonard Pfeijffer met Van de vierkante man
Jury: Yra van Dijk, Gillis Dorleijn en Peter de Boer
Ook genomineerd: Paul Demets, Jan Lauwereyns en Paul Marijnis
 
2000 - André Verbart met 98
Jury: Kiki Coumans, Dick van Halsema en Mariolein Sabarte Belacortu
Ook genomineerd: Ramsey Nasr, Victor Schiferli  en Marjoleine de Vos
 
2001 - Mark Boog met Alsof er iets gebeurt
Jury: Paul Demets, Robert Dorsman, Annemiek Neefjes
Ook genomineerd: Mark Bruynseel, Alfred Schaffer en Peer Wittenbols
 
2002 - Erwin Mortier met Vergeten licht
Jury: Thomas Vaessens, Marije Groos en Elly de Waard
Ook genomineerd: Geert Buelens, Marijke Hanegraaf, Fouad Laroui en Dimitri Verhulst
 
2003 - Jane Leusink met Mos en gladde plaatjes
Jury: Peter Nijmeijer, Ilja Leonard Pfeijffer en Mustafa Stitou.
Ook genomineerd: Norbert de Beule,  Sieger M. Geertsma en Hanz Mirick 

2004 - Maria Barnas met Twee zonnen

2005 - Liesbeth Lagemaat met Een grimwoud in mijn keel
Jury: Wim Hofman, Maria Barnas en Sigrid Bousset
Ook genomineerd: Bernd Bevers, Eva Cox en Micha Hamel

2006 - Willem Thies met Toendra
Jury: Anton Korteweg, Albertina Soepboer, Michael Vandebril
Ook genomineerd: Thomas Möhlmann, Els Moors, Alexis de Roode

2007 - Bernard Wesseling met Focus
Jury: Eva Gerlach, Erik Lindner, Bart Meuleman
Ook genomineerd: Pim te Bokkel, Helen Glèns en Ester Naomi Perquin

2008 - Wiljan van den Akker met De afstand
Jury: Paul Bogaert, Monique Warnier en Willem Jan Otten
Ook genomineerd: Arnoud van Adrichem, Edwin Fagel en Peter Swanborn
 
2009 - Mischa Andriessen met Uitzien met D
Jury: Wim Brands, Hugo Brems en Janita Monna
Ook genomineerd: Martijn Benders, Johanna Geels en Tom Van de Voorde
 
2010 - Delphine Lecompte met De dieren in mij
Jury: Marc Kregting, Mariolein Sabarte Belacortu, Frans Willem Korsten
Ook genomineerd: Gert de Jager, Elmar Kuiper en Nina Werkman
 
2011 - Lieke Marsman met Wat ik mijzelf graag voorhoud
Jury: Anja de Feijter, Koen Stassijns en Maarten Elzinga
Ook genomineerd: Y.M. Dangre, Dennis Gaens en Marjolijn van Heemstra
 
2012- Ellen Deckwitz met De steen vreest mij
Jury: Annelies van Hees, Jan de Roder en Xavier Roelens
Ook genomineerd: Jeroen Mettes (bezorgd), Max Temmerman en Michaël Vandebril
 
2013 - Henk Ester met Bijgeluiden
Jury: Anneke Brassinga, Karol Lesman, Carl De Strycker
Ook genomineerd: Iris Brunia, Bernke Klein Zandvoort en Kira Wuck

 
 
 

• All editions
• All activities
 

facebook (nl)
twitter (nl)
newsletter (nl)

facebook (int)
twitter (int)
newsletter (int)